Artist Wiki - all about artists


Blero
Blero pictures
Blero biography
Blero songs
Blero albums

Blero is tagged as: dance, rnb, soul, pop, emo

Blero (Blerim Muharremi) - Albanian Pop & RNB Singer
Blero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik.|Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen “Kthehu”.|Ne vitin 2004 ka realizuar albumin e titulluar “Hapi i pare”. Thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. “Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura”.
Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe “celes” per kete e konsideron punen me njerez te duhur. “Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithçka, eshte profesionalist i vertete” thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder.
Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop. Albumi i tij i dyte u titullua “Bashke” dhe per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove.
Ka marre disa here pjese ne festivalin “TopFest” ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku.
Me pas vijuan albumet “Blero” (2006) dhe “Falma” (2007).
Ne vitin 2009 Blero u fejua me a...
Read More About Blero Biography...

Send Blero ringtones to your cell

Top 10 Blero Songs
Sexy Moves
sexi moves
Can't You See
You Took My Love
You and Me
Sexy moves (www.kengaime.com)
Sexy Moves [ www.venkplay.org ]
Fotografia
can't u see
Cant You See
More Blero Songs
Top 10 Blero Albums
Spring Hits 2006 Volume 6 - CD
More Blero Albums
Similar Artists
Desi SlavaDesi Slava
MassariMassari
PreslavaPreslava
TajTaj
AlisiaAlisia
GrafaGrafa
Деси СлаваДеси Слава
soul seven;kim wilson / jeffrey wright;bill sims, jr. / g-funk / master.p / aicelle santos / gretchen barreto / soldiers of fortune / spectrals / grupo salvaje / congotronics vs rockers
Copyright © ArtistWiki.com 2009 - 2022 - All Rights Reserved 0.004 - privacy policies | contact