Artist Wiki - all about artists


Blero
Blero pictures
Blero biography
Blero songs
Blero albums
Blero (Blerim Muharremi) - Albanian Pop & RNB Singer
Blero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik.|Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen “Kthehu”.|Ne vitin 2004 ka realizuar albumin e titulluar “Hapi i pare”. Thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. “Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura”.
Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe “celes” per kete e konsideron punen me njerez te duhur. “Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithçka, eshte profesionalist i vertete” thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder.
Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop. Albumi i tij i dyte u titullua “Bashke” dhe per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove.
Ka marre disa here pjese ne festivalin “TopFest” ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku.
Me pas vijuan albumet “Blero” (2006) dhe “Falma” (2007).
Ne vitin 2009 Blero u fejua me aktoren mjaft te njohur Teuta Krasniqi.|Viti 2010 i solli te dyve edhe nje vajze qe e quajten Tara. Gjithashtu “Tara” titullohet dhe albumi i fundit i Bleros i lançuar ne veren 2010. Albumi permban kenge ne shqip dhe anglisht. U promovua nga klipet “Nuk mundem pa ty” (shqip) dhe “You and me” (anglisht). Ne kete album Blero ka bashkepunuar dhe me artiste si F-Kay, Cekiç, Big Basta, Zaimina etj.|
Similar Biographies
Desi SlavaDesi Slava biography
MassariMassari biography
PreslavaPreslava biography
TajTaj biography
AlisiaAlisia biography
GrafaGrafa biography
Деси СлаваДеси Слава biography
soul seven;kim wilson / jeffrey wright;bill sims, jr. / g-funk / master.p / aicelle santos / gretchen barreto / soldiers of fortune / spectrals / grupo salvaje / congotronics vs rockers
Copyright © ArtistWiki.com 2009 - 2022 - All Rights Reserved 0.022 - privacy policies | contact